Atmel ATF750C-15PC
ATF750C-15PC picture photo
Mfg. Part Number
ATF750C-15PC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 10MC 15NS 24DIP
Datasheet Download
ATF750C-15PC.pdf
Availability of ATF750C-15PC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF750C-15PC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF750C-15PC
Internal Part NumberEIS-ATF750C-15PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF750C(L)
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O10
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case24-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package24-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF750C-15PC
Related LinksATF750, ATF750C-15PC Datasheet, Atmel Distributor
ATF750C-15PC Details Description
Related parts for ATF750C-15PC
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 3POS PCB TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.9V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 48-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 84PLCC datasheet.pdf
FUSE AUTO 120A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf