Abracon Corporation ATFC-0201HQ-4N0B-T
ATFC-0201HQ-4N0B-T picture photo
Mfg. Part Number
ATFC-0201HQ-4N0B-T
Brief Description
FIXED IND 4NH 350MA 400 MOHM SMD
Datasheet Download
ATFC-0201HQ-4N0B-T.pdf
Availability of ATFC-0201HQ-4N0B-T
QUANTITY
ATFC-0201HQ-4N0B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ATFC-0201HQ-4N0B-T
Internal Part NumberEIS-ATFC-0201HQ-4N0B-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelATFC-0201HQ.pdfATFC-0201HQ.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesATFC-0201HQ
Material - CoreCeramic
Inductance4nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATFC-0201HQ-4N0B-T
Related LinksATFC-0201, ATFC-0201HQ-4N0B-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ATFC-0201HQ-4N0B-T Details Description
Related parts for ATFC-0201HQ-4N0B-T
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 70A DO5 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 3KVDC RADIAL datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SMA-SMA STRT PLG RG-174 180" datasheet.pdf
IC BATTERY MGMT 42WLP datasheet.pdf
RES 680K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf