Sensata Technologies/Airpax ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0 picture photo
Mfg. Part Number
ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0.pdf
Availability of ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
QUANTITY
ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
Internal Part NumberEIS-ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0 Details Description
Related parts for ATR20-W-63S-B1-N-20.0A-0
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE .75A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 49MA 72 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.01% 8W TO220-4 datasheet.pdf