Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01A-193-C3-R0
ATS-01A-193-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01A-193-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-01A-193-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01A-193-C3-R0
QUANTITY
ATS-01A-193-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01A-193-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01A-193-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01A-193-C3-R0
Related LinksATS-01A-, ATS-01A-193-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01A-193-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01A-193-C3-R0
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 18AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123F datasheet.pdf
FUSE TERM BLOCK W/LED datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 193 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf