Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01D-70-C3-R0
ATS-01D-70-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01D-70-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-01D-70-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01D-70-C3-R0
QUANTITY
ATS-01D-70-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01D-70-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01D-70-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01D-70-C3-R0
Related LinksATS-01D-, ATS-01D-70-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01D-70-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01D-70-C3-R0
FIXED IND 10MH 100MA 39 OHM SMD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 10 POS .276 SMD datasheet.pdf
RACEWAY LD10 1CHAN AD WH 6' datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 WW datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V USP-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CONNECTOR, MALE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf