Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01E-101-C3-R0
ATS-01E-101-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01E-101-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-01E-101-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01E-101-C3-R0
QUANTITY
ATS-01E-101-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01E-101-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01E-101-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01E-101-C3-R0
Related LinksATS-01E-, ATS-01E-101-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01E-101-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01E-101-C3-R0
BOARD DEMO FOR 9S08RG60 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 8 FSZ 61-70 datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf