Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01E-180-C2-R0
ATS-01E-180-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01E-180-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-01E-180-C2-R0.pdf
Availability of ATS-01E-180-C2-R0
QUANTITY
ATS-01E-180-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01E-180-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01E-180-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01E-180-C2-R0
Related LinksATS-01E-, ATS-01E-180-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01E-180-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-01E-180-C2-R0
KIT CAP CERM HI FREQ 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SP5T 4A 45DEG datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 360MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIN-POWER D032FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf