Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01H-50-C1-R0
ATS-01H-50-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01H-50-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-01H-50-C1-R0.pdf
Availability of ATS-01H-50-C1-R0
QUANTITY
ATS-01H-50-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01H-50-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01H-50-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01H-50-C1-R0
Related LinksATS-01H-, ATS-01H-50-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01H-50-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-01H-50-C1-R0
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5A 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FLANGE ABS 8.7X4.2X0.1 BLACK datasheet.pdf
DURA-FLEX 1.34" BLACK 100' datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050" datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
68UF 50V 8X8X10MM 105C 2500H datasheet.pdf