Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF11R0U
ERJ-1TNF11R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF11R0U
Brief Description
RES SMD 11 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF11R0U.pdf
Availability of ERJ-1TNF11R0U
QUANTITY
ERJ-1TNF11R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF11R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF11R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF11R0U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF11R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF11R0U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF11R0U
LED 2 DIGIT GREEN COMMON CATHODE datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
COUPLER DIR 1.71-1.99GHZ SOT-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 35A TO252 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS FXO -136V 42LGA datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" YEL JACKP NI datasheet.pdf