Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02C-12-C1-R0
ATS-02C-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02C-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02C-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02C-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-02C-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02C-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02C-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02C-12-C1-R0
Related LinksATS-02C-, ATS-02C-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02C-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02C-12-C1-R0
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.18M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CBL 33POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL SCREW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf