Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02E-127-C1-R0
ATS-02E-127-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02E-127-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02E-127-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02E-127-C1-R0
QUANTITY
ATS-02E-127-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02E-127-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02E-127-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02E-127-C1-R0
Related LinksATS-02E-, ATS-02E-127-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02E-127-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02E-127-C1-R0
INCLINOMETER MODULE SINGLE AXIS datasheet.pdf
IC SWITCH LOAD FULL FUNC SOT23-5 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1-1/2" datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 2PORT 484-CABGA datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf