Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02F-25-C1-R0
ATS-02F-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02F-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02F-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02F-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-02F-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02F-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02F-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02F-25-C1-R0
Related LinksATS-02F-, ATS-02F-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02F-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02F-25-C1-R0
CAP CER 2PF 150V 0605 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf