Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02G-27-C2-R0
ATS-02G-27-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02G-27-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-02G-27-C2-R0.pdf
Availability of ATS-02G-27-C2-R0
QUANTITY
ATS-02G-27-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02G-27-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02G-27-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02G-27-C2-R0
Related LinksATS-02G-, ATS-02G-27-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02G-27-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-02G-27-C2-R0
MOSFET N-CH 55V 27A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 2.6A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS datasheet.pdf