Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02H-101-C1-R0
ATS-02H-101-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02H-101-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-02H-101-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02H-101-C1-R0
QUANTITY
ATS-02H-101-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02H-101-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02H-101-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02H-101-C1-R0
Related LinksATS-02H-, ATS-02H-101-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02H-101-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02H-101-C1-R0
RES SMD 3.65KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED 5V DUAL BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 70A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 233POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS GLD datasheet.pdf