Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03B-100-C3-R0
ATS-03B-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03B-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-03B-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-03B-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-03B-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03B-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03B-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03B-100-C3-R0
Related LinksATS-03B-, ATS-03B-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03B-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-03B-100-C3-R0
CAP CER 1.8UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN RECEPT 25POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
P1 CASSETTE TAPE NYLON CLOT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf