Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03E-44-C1-R0
ATS-03E-44-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03E-44-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-03E-44-C1-R0.pdf
Availability of ATS-03E-44-C1-R0
QUANTITY
ATS-03E-44-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03E-44-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03E-44-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03E-44-C1-R0
Related LinksATS-03E-, ATS-03E-44-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03E-44-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-03E-44-C1-R0
CONV DC-DC 10W 48VIN 5VOUT DUAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
IC DVR RELAY/LOAD 8CH 60V 28-QFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 60W datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR 7C 7#12 SKT RECP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf