Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03F-48-C3-R0
ATS-03F-48-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03F-48-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-03F-48-C3-R0.pdf
Availability of ATS-03F-48-C3-R0
QUANTITY
ATS-03F-48-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03F-48-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03F-48-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03F-48-C3-R0
Related LinksATS-03F-, ATS-03F-48-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03F-48-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-03F-48-C3-R0
CA F/O 62.5LDS POLY OM BAY 30 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/16" datasheet.pdf
SL-RP11N PLAST 1N/C+1N/O SA 1XNP datasheet.pdf
MT.BRACKET D-77154-2 PACK OF10 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 48VDC datasheet.pdf
HEATSHRINK 38.1MM ID 50MM L datasheet.pdf