Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03G-12-C2-R0
ATS-03G-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03G-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-03G-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-03G-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-03G-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03G-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03G-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03G-12-C2-R0
Related LinksATS-03G-, ATS-03G-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03G-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-03G-12-C2-R0
LED GREEN CLEAR TO236-3 SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 28TSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 18POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1HV(15KV) PIN datasheet.pdf
D4NL-4FFG-B datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 178MA 11.5 OHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf