Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03H-24-C2-R0
ATS-03H-24-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03H-24-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-03H-24-C2-R0.pdf
Availability of ATS-03H-24-C2-R0
QUANTITY
ATS-03H-24-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03H-24-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03H-24-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03H-24-C2-R0
Related LinksATS-03H-, ATS-03H-24-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03H-24-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-03H-24-C2-R0
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH PG-LQFP-100 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 50POS .100 2 ROW datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V DO213AB datasheet.pdf