Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04A-30-C1-R0
ATS-04A-30-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04A-30-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-04A-30-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04A-30-C1-R0
QUANTITY
ATS-04A-30-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04A-30-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04A-30-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04A-30-C1-R0
Related LinksATS-04A-, ATS-04A-30-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04A-30-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04A-30-C1-R0
CONN HEADER 30POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.9A 112 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTEGRATED LLC CONTROLLER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf