Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04B-32-C3-R0
ATS-04B-32-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04B-32-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412
Datasheet Download
ATS-04B-32-C3-R0.pdf
Availability of ATS-04B-32-C3-R0
QUANTITY
ATS-04B-32-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04B-32-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04B-32-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04B-32-C3-R0
Related LinksATS-04B-, ATS-04B-32-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04B-32-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-04B-32-C3-R0
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE 19-22AWG THRU datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.04A 305 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 12A 125V datasheet.pdf
RES 10.64M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
14+14 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf