Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-18JD-LC
TVS06RF-15-18JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-18JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-18JD-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-18JD-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-18JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-18JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-18JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-18JD-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-18JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-18JD-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-18JD-LC
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 2.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC TX/RX DUAL RS-232 5V 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR10B/AE10M/X datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf