Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04C-109-C3-R1
ATS-04C-109-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04C-109-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-04C-109-C3-R1.pdf
Availability of ATS-04C-109-C3-R1
QUANTITY
ATS-04C-109-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04C-109-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-04C-109-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04C-109-C3-R1
Related LinksATS-04C-, ATS-04C-109-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04C-109-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-04C-109-C3-R1
JUMPER-H9991TR/A3047A/H9991TR 3" datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 46 POS .137 SMD datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 275V 250A TO-92 datasheet.pdf
IC RCVR RS485/422 QD ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
05 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf