Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04C-48-C2-R0
ATS-04C-48-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04C-48-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-04C-48-C2-R0.pdf
Availability of ATS-04C-48-C2-R0
QUANTITY
ATS-04C-48-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04C-48-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04C-48-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04C-48-C2-R0
Related LinksATS-04C-, ATS-04C-48-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04C-48-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-04C-48-C2-R0
IC REG LDO NEG ADJ 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP RF/IF DIFF 24LFCSP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf