Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04D-150-C2-R0
ATS-04D-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04D-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-04D-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-04D-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-04D-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04D-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04D-150-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04D-150-C2-R0
Related LinksATS-04D-, ATS-04D-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04D-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-04D-150-C2-R0
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET BULLET NOSE .36-.66 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.17A 150 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11A 3.7 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SIDE ELEMENT 5MM PCB 72 MM datasheet.pdf
RES 140 OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 40W datasheet.pdf