Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04E-22-C1-R0
ATS-04E-22-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04E-22-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-04E-22-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04E-22-C1-R0
QUANTITY
ATS-04E-22-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04E-22-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04E-22-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04E-22-C1-R0
Related LinksATS-04E-, ATS-04E-22-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04E-22-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04E-22-C1-R0
FIXED IND 150NH 160MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 22POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC RS485/RS422 DATA INTRFC 24DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
5X3 MTE RCPT SR PLAIN .100CL datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf