Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04F-15-C1-R0
ATS-04F-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04F-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-04F-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04F-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-04F-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04F-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04F-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04F-15-C1-R0
Related LinksATS-04F-, ATS-04F-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04F-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04F-15-C1-R0
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BLADE TORX T6 6.89" datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf