Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05C-25-C1-R0
ATS-05C-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05C-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-05C-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-05C-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-05C-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05C-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05C-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05C-25-C1-R0
Related LinksATS-05C-, ATS-05C-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05C-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-05C-25-C1-R0
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 3/8" CERMET TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf