Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05F-25-C2-R0
ATS-05F-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05F-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-05F-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-05F-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-05F-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05F-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05F-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05F-25-C2-R0
Related LinksATS-05F-, ATS-05F-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05F-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-05F-25-C2-R0
IC OPAMP VFB 1.5GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN MINI-D 68POS EDGE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RESONATOR CER 3.93MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
NYLN INSL SELF-STRIP FML QCKSLD datasheet.pdf
CLAMP datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf