Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05F-26-C2-R0
ATS-05F-26-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05F-26-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-05F-26-C2-R0.pdf
Availability of ATS-05F-26-C2-R0
QUANTITY
ATS-05F-26-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05F-26-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05F-26-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.2°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05F-26-C2-R0
Related LinksATS-05F-, ATS-05F-26-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05F-26-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-05F-26-C2-R0
IC REG CTRLR BUCK ISO 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SHELF FIXED 26X17.8X1.74" BE/GY datasheet.pdf
IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL OMNI -46DB datasheet.pdf
MED FILTER 8A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf