Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05G-178-C1-R0
ATS-05G-178-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05G-178-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-05G-178-C1-R0.pdf
Availability of ATS-05G-178-C1-R0
QUANTITY
ATS-05G-178-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05G-178-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05G-178-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05G-178-C1-R0
Related LinksATS-05G-, ATS-05G-178-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05G-178-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-05G-178-C1-R0
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATA SELEC/MUX16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 33UF 20% 2.5V 1210 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5 GW RT/SW datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS 1CH -136V 42LGA datasheet.pdf
IC DDR1 256M 200MHZ 60BGA datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 18.0 PF SMD datasheet.pdf