Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05G-25-C1-R0
ATS-05G-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05G-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-05G-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-05G-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-05G-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05G-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05G-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05G-25-C1-R0
Related LinksATS-05G-, ATS-05G-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05G-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-05G-25-C1-R0
IDC CABLE - ASC10B/AE10M/APK10B datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.215 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TANT CAP 22.0UF 6.3V 20% datasheet.pdf