Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05H-152-C2-R0
ATS-05H-152-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05H-152-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-05H-152-C2-R0.pdf
Availability of ATS-05H-152-C2-R0
QUANTITY
ATS-05H-152-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05H-152-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05H-152-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05H-152-C2-R0
Related LinksATS-05H-, ATS-05H-152-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05H-152-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-05H-152-C2-R0
IDC CABLE - MKS34K/MC34F/MCF34K datasheet.pdf
CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 416BGA datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 4P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 3PF 4KV C0J RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1W 15V 4DIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 1600VDC datasheet.pdf