Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06A-36-C2-R0
ATS-06A-36-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06A-36-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-06A-36-C2-R0.pdf
Availability of ATS-06A-36-C2-R0
QUANTITY
ATS-06A-36-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06A-36-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06A-36-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06A-36-C2-R0
Related LinksATS-06A-, ATS-06A-36-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06A-36-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-06A-36-C2-R0
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FIBER SC RECEPT SMPLX 126UM datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX MONO CMOS ANALOG SOIC datasheet.pdf
MPAC ST PF HDR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.63V 44W datasheet.pdf
HORIZ TEST RECEP RED datasheet.pdf
F3SJ-A1100P25-TS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL E NUT SZ 15 M22 datasheet.pdf
22UF 100V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf