Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06C-10-C3-R0
ATS-06C-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06C-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-06C-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06C-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-06C-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06C-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06C-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06C-10-C3-R0
Related LinksATS-06C-, ATS-06C-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06C-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06C-10-C3-R0
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf