Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06D-100-C3-R0
ATS-06D-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06D-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-06D-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06D-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-06D-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06D-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06D-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06D-100-C3-R0
Related LinksATS-06D-, ATS-06D-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06D-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06D-100-C3-R0
SOCKET ADAPTER SOIC TO 28DIP 0.6 datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 8X2 YW/GN BK datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 100MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL 33989DW HS SBC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
TVS DIODE 29.1VWM 52VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 400MA 1.08 OHM datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf