Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06E-12-C3-R0
ATS-06E-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06E-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-06E-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06E-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-06E-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06E-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06E-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06E-12-C3-R0
Related LinksATS-06E-, ATS-06E-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06E-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06E-12-C3-R0
RES SMD 1.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TANSFORMER 4W 20HZ-20KHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A TO252-3 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP FILM 2 UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf