Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07C-13-C2-R0
ATS-07C-13-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07C-13-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-07C-13-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07C-13-C2-R0
QUANTITY
ATS-07C-13-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07C-13-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07C-13-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07C-13-C2-R0
Related LinksATS-07C-, ATS-07C-13-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07C-13-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07C-13-C2-R0
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 6POS R/A .155" datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .151 X .275" datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.4MM PITCH datasheet.pdf