Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07F-30-C2-R0
ATS-07F-30-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07F-30-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-07F-30-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07F-30-C2-R0
QUANTITY
ATS-07F-30-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07F-30-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07F-30-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07F-30-C2-R0
Related LinksATS-07F-, ATS-07F-30-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07F-30-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07F-30-C2-R0
CONN RECEPT PIN .015-.022" .180" datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
Crystal 44.0000MHz 15ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.125MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
202D142-25-0 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 15A TO-220 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
RES 50K OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
MICRO 37C P 30" YEL JACKP datasheet.pdf