Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07F-46-C1-R0
ATS-07F-46-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07F-46-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-07F-46-C1-R0.pdf
Availability of ATS-07F-46-C1-R0
QUANTITY
ATS-07F-46-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07F-46-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07F-46-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07F-46-C1-R0
Related LinksATS-07F-, ATS-07F-46-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07F-46-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-07F-46-C1-R0
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 46POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MINICOM 8PK PS/2 REMOTE UNIT datasheet.pdf
CONN MALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf