Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07H-101-C1-R0
ATS-07H-101-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07H-101-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-07H-101-C1-R0.pdf
Availability of ATS-07H-101-C1-R0
QUANTITY
ATS-07H-101-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07H-101-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07H-101-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07H-101-C1-R0
Related LinksATS-07H-, ATS-07H-101-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07H-101-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-07H-101-C1-R0
IC BUS SWITCH 10BIT LV 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
12 POS EP 2.5 HDR, GLOW WIRE datasheet.pdf