Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07H-75-C2-R0
ATS-07H-75-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07H-75-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-07H-75-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07H-75-C2-R0
QUANTITY
ATS-07H-75-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07H-75-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07H-75-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07H-75-C2-R0
Related LinksATS-07H-, ATS-07H-75-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07H-75-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07H-75-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 16A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
BLZ 5.08/08/180 SN GY datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLUE 50' datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN datasheet.pdf