Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08C-123-C3-R0
ATS-08C-123-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08C-123-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-08C-123-C3-R0.pdf
Availability of ATS-08C-123-C3-R0
QUANTITY
ATS-08C-123-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08C-123-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08C-123-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08C-123-C3-R0
Related LinksATS-08C-, ATS-08C-123-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08C-123-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-08C-123-C3-R0
CONN RECEPT 25 POS METRIMATE datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 2MM 4.72" datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1.4V 0.2A 6WLP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
SMA RA-SMA STRT PLG 141 CFRM 12" datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf