Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08E-120-C1-R0
ATS-08E-120-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08E-120-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-08E-120-C1-R0.pdf
Availability of ATS-08E-120-C1-R0
QUANTITY
ATS-08E-120-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08E-120-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08E-120-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08E-120-C1-R0
Related LinksATS-08E-, ATS-08E-120-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08E-120-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-08E-120-C1-R0
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.2A PPAK datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 500A 1200VAC datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 4.4A 35 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 4W 28V TO-272 datasheet.pdf