Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08F-47-C2-R0
ATS-08F-47-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08F-47-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-08F-47-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08F-47-C2-R0
QUANTITY
ATS-08F-47-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08F-47-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08F-47-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08F-47-C2-R0
Related LinksATS-08F-, ATS-08F-47-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08F-47-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08F-47-C2-R0
SWITCH DIP SPDT 1POS SMT LOWPRO datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 8W datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf