Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09A-25-C2-R0
ATS-09A-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09A-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-09A-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09A-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-09A-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09A-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09A-25-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09A-25-C2-R0
Related LinksATS-09A-, ATS-09A-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09A-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09A-25-C2-R0
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 25.4MMX4.6M datasheet.pdf
SATA R/A(NL) - ST(WL) #26 500MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
330UF 63V 16X32 105C RAD datasheet.pdf