Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09A-35-C2-R0
ATS-09A-35-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09A-35-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-09A-35-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09A-35-C2-R0
QUANTITY
ATS-09A-35-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09A-35-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09A-35-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09A-35-C2-R0
Related LinksATS-09A-, ATS-09A-35-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09A-35-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09A-35-C2-R0
IC REGISTER QUAD 2-PORT 20-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 290 MOHM datasheet.pdf
BUSHING POLISH ST STYLE METAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 8POS datasheet.pdf
RES 4.42M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.27A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
ANALOG TIMER DIN48 2-100SEC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf