Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09B-10-C3-R0
ATS-09B-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09B-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09B-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09B-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-09B-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09B-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09B-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09B-10-C3-R0
Related LinksATS-09B-, ATS-09B-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09B-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09B-10-C3-R0
TERM BLOCK HDR 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 90.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf