Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09B-100-C2-R0
ATS-09B-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09B-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-09B-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09B-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-09B-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09B-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09B-100-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09B-100-C2-R0
Related LinksATS-09B-, ATS-09B-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09B-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09B-100-C2-R0
RES 3.92 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 65NS 64EASYBGA datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 100W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 6 POS 2.5MM RET datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf