Murata Electronics North America DSS6NC52A101T51B
DSS6NC52A101T51B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A101T51B
Brief Description
FILTER EMI 100PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A101T51B.pdf
Availability of DSS6NC52A101T51B
QUANTITY
DSS6NC52A101T51B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A101T51B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A101T51B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A101T51B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A101T51B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A101T51B Details Description
Related parts for DSS6NC52A101T51B
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 600MA 700 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 12V 8A datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 10.7A 21 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf